Aktualności Klub Taekwondo Kapap Grupa dziecięca Galeria Kontakt Linki
Klub
W Klubie Sztuk Walki Neptun Gdańsk uczymy Was Taekwon-do I.T.F. rozwinięte o trening bokserski i Kapap jako samoobronę.

Dowiedz się więcej o klubie:


Trenerzy
Jakub Tryzno 
V Dan
ur. 14.07.1983r. w Gdyni 
JT1.jpg DSC08929.JPG

Instruktor Taekwon-do ITF oraz KAPAP.

Początki drogi Jakuba Tryzno w sztukach walki sięgają pierwszej połowy lat 90-tych. Rozpoczął on wówczas treningi Taekwon-do olimpijskiego (WTF). Jednakże  styl ten nie sprostał jego oczekiwaniom i po ok 2 latach zrezygnował z dalszych treningów. Pod koniec lat 90-tych za namową kolegi zaczął ćwiczyć ponownie. Związał się z Gdańskim Klubem Taekwon-do, (ITF) gdzie trafił "pod skrzydła" najpierw Wojciecha Ambroziaka (1 dan), Sławomira Fydy (2 dan) a następnie Marcina Wołosza (5 dan).

Taekwon-do pochłonęło go wówczas całkowicie. Rywalizacja z kolegą sprawiła, że przeznacza na treningi niemal każdą wolną chwilę przez co jego umiejętności rosną, zdobywa kolejne stopnie i trafia do kadry pomorza. Z czasem zaczął poszerzać swoje umiejętności o techniki z zakresu judo, boksu oraz innych systemów walki. Regularnie udziela się jako sędzia regionalny.
Przez kolejne lata ćwiczy równolegle w Akademickim Klubie Taekwon-do "Udar". W 2007 r. rozchodzą się jego drogi z Gdańskim Klubem Taekwon-do.
Przez prawie 5 lat pełni funkcje instruktora oraz członka władz w "Udar" Gdańsk. W 2009 r. zapada decyzja o podziale Klubu, w związku z czym następuje odłączenie sekcji prowadzonej przez Jakuba Tryzno. Tym samym staje się on  głównym inicjatorem powstania nowego Klubu Sztuk Walki "Neptun" Gdańsk.

W trakcie kariery zawodniczej Jakub Tryzno stawał na podium w różnych federacjach taekwon-do w kategorii zarówno walk, jak i układów. Startował m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski, Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, turnieju Viking Cup i innych.Był reprezentantem Polskiej Unii Taekwon-do na Mistrzostwach Świata w Birmingham 2007.

Brał udział w seminariach prowadzonych przez mistrzów Ri Myong Chol, Yeo Chin Huat, Wilem Jacob Boss, Pablo Trajtenberg,  Hektor Maran, Ung Kim Lan oraz Jerzego Jeduta i Zbigniewa Bujaka. Był jednym z prowadzących kursy samoobrony, organizowanych przy współpracy z Policją, które gromadziły co roku ponad 100 uczestników.

Oprócz TKD przez lata ćwiczył również boks oraz Krav Magę gdzie brał udział w seminariach i kursach prowadzonych m.in przez Eyala Yanilova (szefa wyszkolenia International Krav Maga Federation), Jean Michael Lehro, Aleksandro del Pia i Moshe Galisko (prezydenta i szefa wyszkolenia International KAPAP Association) pod okiem, którego zdobył w Izraelu uprawnienia instruktora KAPAP. Posiada uprawnienia pedagogiczne.

Egzaminy mistrzowskie: 

I dan - 17.12.2005 r.
II dan - 22.06.2008 r.
III dan - 18.03.2012 r.
IV dan - 13.12.2015 r.
V dan - 15.12.2019 r.legitymacja_instruktorska.jpg

Andrzej Dzwoniarski
III Dan
ur. 23.05.1980 w Gdańsku
AD_1.jpg

Rozpoczął treningi w 1992 r. w klubie TKKF Stoczniowiec, gdzie trenował przez 2 lata zdobywając żółty pas. Po rozpadzie klubu w wyniku tragicznego pożaru w Hali Stoczni Gdańskiej w 1994 r. przerwał treningi. Wrócił 5 lat później w 1999 r. trenując w Gdańskim Klubie Taekwon-do.
Szybko zdobywając stopnie trafił do Kadry Pomorza, gdzie uczestniczył w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Po zdobyciu uprawnień sędziowskich udziela się również jako sędzia na zawodach regionalnych.

W 2002 r. po zdobyciu uprawnień instruktora sportu zaczyna prowadzić treningi jako instruktor. W 2004 r. przestaje startować na zawodach skupiając się wyłącznie na prowadzeniu treningów.
W roku 2005 zdobywa stopień 1 dan. Rok później zaczyna prowadzić zajęcia w kolejnych sekcjach. Wielu z jego wychowanków trafiła do Kadry Pomorza. W 2007 r. z powodów osobistych został zmuszony do rezygnacji z prowadzenia zajęć i odejścia od Taekwon-do.
W 2009 r. powraca do treningów w "Udar" Gdańsk a następnie zostaje współzałożycielem Klubu Sztuk Walki "Neptun" Gdańsk. Brał udział w wielu seminariach prowadzonych m.in przez mistrzów Ri Myong Chol, Yeo Chin Huat, Wilem Jacob Bos, Pablo Trajtenberg,  Hektor Maran, Ung Kim Lan, Jerzego Jeduta i Zbigniewa Bujaka
Egzaminy mistrzowskie:

I dan - 19.06.2005 r.
II dan - 06.03.2016 r.


andrzej legitymacja - strona_1.jpgBłażej Czaja
I Dan
ur. 12.09.1980 w Gdańsku
BC_Czarny3.jpg

Egzaminy mistrzowskie:

I dan - 16.12.2001


BC.jpg
Karol Czemko
2 cup

ur. 13.01.1986 w Gdańsku
Karol Czemko - legitymacja_1.jpg